Rede 16 023-18-858 “Jules-Junior”

Rede 16.

023-18-858 “Jules-Junior” er halvbror til:

 

023-13-502 “Patricia” har flg. plac. 2-2-3-3-4-4-12-15-15-18-20-23-25 osv. ialt 26 plac. i sek.54 på 3 år.

2. Olympiade klasse B – DdB 2016.

2. Es-due Sprint – Hunner Sek.54 2014

2. Es-due Mellem – Hunner Ddb/sek.54 2015.

2. Es-due Mellem – Hunner Ddb/sek.54 2016.

 

023-14-622 “Isabel” har flg. plac. 1-4-4-6-9-9-9-9-11-11-11-12-15-18-20 osv. 35 plac. i sek.54 på 4 år.

2. Es-due Mellem Sport DdB – Hunner 2016.

5. Es-due Mellem DdB – Hunner 2016.

5. Es-due Mellem Sport Ddb – Hunner 2017.

 

023-15-709 “Adolf” har flg. plac. 1-6-7-9-12-14-14-15-17-18-18-19-20-26-26-30 osv. ialt 31 plac. i sek.54

på 4 år.

12. Olympiade klasse B – DdB 2019.  

5. Es-due åben Ddb/sek.54 – Hanner 2018.

 

023-18-48 “Larsen” har flg. palc. 1-1-4-6-6-8-10-94-103 i sek.54 på 1 år.

2. Es-due Sprint – Hanner sek.54 2019.

 

023-09-751 “Frida” har flg. plac. 1-3-4-6-13-25-31-31-34-35 osv. ialt 21 plac. i sektion 54 på 5 år.

 

023-10-214 “Medina” har flg. plac. 1-4-5-6-7-12-22-40-51-67-82-122-124 i sek.54 på 4 år.

 

023-15-752 “Balder” har flg. plac. 5-13-13-13-21-23-25-25-25-26 osv. ialt 24 plac. i sek.54 på 4 år.

 

 

“Jules-Junior” er søn af 023-05-148 “Sokpot”

 

“Sokpot” er bedstefar til: 

 

023-13-525 “Columbine” 1 x Sektionsvinder.

 

023-13-526 “Colombo” 1 x Sektionsvinder.

 

023-11-321 “Tim” 2 x Sektionsvinder.

 

023-13-532 “Jack” 1 x Sektionsvinder.

 

023-14-652 “Oluf” 1 x Sektionsvinder.

 

023-15-716 “Berta” 1 x Sektionsvinder.

 

023-16-401 “Mario” 1 x Sektionsvinder.

 

023-16-818 “Fabiola” 2 x Sektionsvinder.

 

023-17-919 “Boris” 1 x Sektionsvinder.

 

023-17-922 “Jesper” 1 x Sektionsvinder.

 

023-17-975 “Tonne” 1 x Sektionsvinder.

 

023-18-48 “Larsen” 2 x Sektionsvinder.

 

 

023-18-858 “Jules-Junior” er søn af 023-13-531 “Stina” som har flg. plac. 7-14-17-18-18-30 osv. ialt 23 plac. i sek.54 på 3 år.

3. Es-due Sprint Sek.54 – Hunner.

 

 

Bedstefar til 023-18-858 “Jules-Junior” er Bel 07-6110114 “Jules”, han er far og bedstefar til 17 x sektionsvinder.

 

023-10-288 “Lille Ib” og 287 “Clara” nr. 1 og 2 i sektion på samme flyvning.

 

023-11-400 “Power” 2 x Sektionsvinder.

 

023-12-446 “Fie” 1 x Sektionsvinder.

 

023-13-532 “Jack” 1 x Sektionsvinder.  

 

023-13-599 “Farao” 1 x Sektionsvinder.

 

023-11-321 “Tim” 2 x Sektionsvinder.

 

023-11-331 “Eddy” 1 x Sektionsvinder.

 

023-12-479 “Tyskeren” 1 x Sektionsvinder.

 

023-14-603 “Niclas” 1 x Sektionsvinder.

 

023-16-818 “Fabiola” 2 x Sektionsvinder.

 

023-16-401 “Mario” 1 x Sektionsvinder.

 

023-16-409 “Nancy” 1 x Sektionsvinder.

 

023-18-48 “Larsen” 2 x Sektionsvinder.