Rede 1 023-20-589 “Althea”

Rede 1.

023-20-589 “Althea” er bl.a halvsøster til:

023-16-818 “Fabiola” har flg. plac. 1-1-2-2-2-3-3-3-3-4-5-7-8-8-8-9-10-11-11-12-13-14-15-17-22-25-26-26-27-29-34-38-40-45-201 osv. ialt 35 plac. i sek.54 på 4 år.

5. Olympiade klasse B – DdB 2019.

8. Olympiade klasse B – DdB 2020.

1. Es-due åben Ddb/sek.54 – Hunner 2019.

2. Es-due Mellem S. DdB/sek.54 – Hunner 2017.

3. Es-due Åben Ddb/sek.54 – Hunner 2018.

5. Es-due Åben Ddb/sek.54 – Hunner 2017.

5. Es-due Åben Ddb/sek.54 – Hunner 2020.

5. Es-due Mellem S. Ddb/sek.54 – Hunner 2018.   

                

023-15-775 “Kit” har flg. plac. 3-13-17-26-26-28-30-31 osv. ialt 25 plac. i sek.54 på 3 år.

3. Es-due Sprint – Hunner sek.54 2016. 

3. Es-due Sprint – Hunner sek.54 2017. 

 

023-15-854 “Sonja” har flg. plac. 17-31-57-68 osv. ialt 12 i sek. 54 som unge og 1 års.

9. Es-due Sprint – Hunner sek.54 2017.

 

023-17-930 “Rikke” har flg. plac. 1-2-4-4-4-5-6-8-9-10-11-12-14-17-19-21-21-24-25 osv. ialt 36 plac. i sek.54 på 4 år.

15. Olympiade klasse D – DdB 2020. 

2. Es-due Åben Ddb/sek.54 – Hunner 2020.

8. Es-due Åben Ddb/sek.54 – Hunner 2019.

 

023-19-150 “Celina” har flg. plac. 5-10-20-23-29-30-32-34 osv ialt 17 plac. i sek.54 som 2 års.

023-18-78 “Don Leo” har flg. plac. 4-15-21-25-45 i sek.54 på 1 år. 

023-15-774 “Jonas” har flg. plac. 10-12-22-29-37 osv. ialt 12 plac. i sek. 54 på 2 år.

023-20-248 “King” har 6 plac. i sek.54 som unge og 1 års.

023-20-254 “Viola” har 7 plac. i sek.54 som unge og 1 års.

 

Bedstefar til 023-20-589 “Althea” er 023-13-1276 “Kette” som bl.a er bedstefar til:

023-17-936 “Lambert” har flg. plac. 8-11-17-32-38 osv. ialt 17 plac. i sek.54 på 2 år.   

023-18-5 “Oskar” har flg. plac. 1-13-22-23-35 osv. i alt 12 plac. i sek.54 på 3 år.  

023-19-102 “Alma” har 10 plac. i sktion 54 som 1 års.

023-19-116 “Britni” har flg. plac. 2-10-11-12-47-60 osv. ialt 13 plac. i sek.54 som 2 års.   

250-19-2248 “Augo” har 6 plac. i sektion 54 som 1 års. 

 

023-13-1276 “Kette” er bl.a oldefar til:

084-18-761 Sektionsvinder, Kapfløjet af Kurth Larsen 084

 

Mor til “Althea” er 023-19-175 “Lies” som bl.a er søster til:

023-13-502 “Patricia” har flg. plac. 2-2-3-3-4-4-12-15-15-18-20-23-25 osv. ialt 26 plac. i sek.54 på 3 år.

2. Olympiade klasse B – DdB 2016.

2. Es-due Sprint – Hunner Sek.54 2014

2. Es-due Mellem – Hunner Ddb/sek.54 2015.

2. Es-due Mellem – Hunner Ddb/sek.54 2016.

 

023-14-622 “Isabel” har flg. plac. 1-4-4-6-9-9-9-9-11-11-11-12-15-18-20 osv. 35 plac. i sek.54 på 4 år.

2. Es-due Mellem Sport DdB – Hunner 2016.

5. Es-due Mellem DdB – Hunner 2016.

5. Es-due Mellem Sport Ddb – Hunner 2017.

 

023-15-709 “Adolf” har flg. plac. 1-6-7-9-10-12-14-14-15-15-17-18-18-19-19-20-22-26-26-30 osv. ialt 38 plac. i sek.54 på 5 år. 

12. Olympiade klasse B – DdB 2019. 

5. Es-due åben Ddb/Sek.54 – Hanner 2018. 

7. Es-due Lang Ddb/Sek.54 – Hanner 2020.

 

023-09-751 “Frida” har flg. plac. 1-3-4-6-13-25-31-31-34-35 osv. ialt 21 plac. i sektion 54 på 5 år.

023-10-214 “Medina” har flg. plac. 1-4-5-6-7-12-22-40-51-67-82-122-124 i sek.54 på 4 år.

023-07-1159 “Samson” har flg. plac. 2-2-5-9-10-11-12-16-25 osv. 14 plac. i sektion 54 på 3 år.

023-15-752 “Balder” har flg. plac. 5-13-13-13-21-23-25-25-25-26 osv. ialt 24 plac. i sek.54 på 4 år.